RK Slovenije
Območno združenje
Cerknica-Loška dolina-Bloke

Partizanska 2a
prostori v urejanju
SI-1380 Cerknica
Tel:  01 7050-510
Google map

DŠ: 83711775

TRR: 03115-1000230385

E-pošta: cerknica.ozrk@ozrks.si

Upravljanje piškotkov

  

Potek odvzema krvi

  1. z osebnim dokumentom se zglasite na SPREJEMU, kjer vas popišejo (pri naslednjem prihodu se samo še hitro preveri točnost podatkov), kjer vas vzporedno tudi sami evidentiramo (Rdeči križ) za nadaljnja vabljenja na KA
  2. v LABORATORIJU se preveri iz kapljice krvi krvno skupino in hemoglobin, ki je pomemben podatek kakovostne krvi
  3. izpolnite ANKETO, kjer odgovarjata na vprašanja iz osebnih ključnih zdravstvenih stanj v preteklosti,tam vam tudi zmerijo krvni tlak
  4. sledi pregled pri ZDRAVNIKU, ki svetuje in odloča ali lahko darujete kri
  5. nato pa poteka sam ODVZEM krvi.
  6. na koncu pa poskrbimo tudi za vašo okrepitev - MALICO

 

Kako poteka sam ODVZEM:
Krvodajalca posedejo na posebno mizo/stol, kjer opravijo s sterilnim priborom vbod v žilo. Krvodajalec s stiskanjem pesti pospešuje tok krvi, ki teče po cevki in počasi polni vrečko, v kateri je že pripravljena tekočina proti strjevanju krvi. Ko je vrečka polna, sestra cevko zaveže in jo pazljivo odreže. Nato odvzeme še štiri epruvete vzorcev krvi. Tri epruvete pošljejo v laboratorije, kjer določijo krvno skupino in ugotovijo morebitno prisotnost sledi povzročiteljev aidsa, hepatitisa in sifilisa. Četrti vzorec ostane pri vrečki krvi in služi za navzkrižni preizkus med krvjo sprejemnika in dajalca neposredno pred transfuzijo. Odvzem krvi ponavadi poteka brez zapletov. Včasih pa se zgodi, da krvodajalca pred, med ali po odvzemu obide slabost, strokovno rečeno, da doživi kolaps. Vzroki za to so največkrat duševne narave: prevelika napetost, strah pred neznanim, strah pred bolečino, pred pogledom na kri in podobno. To se pogosteje dogaja pri novih krvodajalcih, ki s potekom odvzema še niso seznanjeni. Krvodajalcem, ki doživijo kolaps, usposobljeni nudijo pomoč. 

Podeli:

Nasveti pred odvzemom krvi

  • Počutiti se morate zdravi!
  • Pred obrokom lahko pojeste lahek nemasten obrok, npr. kruh z marmelado, čaj, sok ali kavo
  • Na krvodajalsko akcijo NE PRIHAJAJTE TEŠČI!
  • Čez dan je priporočljivo zaužtiti veliko tekočine (vode) ali drugih brezalkoholnih napitkov.
     

Vaš odziv na KA spremljajo zdravniki, ki so pozorni na morebitne znake bolezni, tako da je to tudi ena od priložnosti, da se seznanite s trenutnim osebnim zdravstvenim stanjem.

Svetujemo vam, da vas ob prvem prihodu spremljajo že stalni krvodajalci in da imate organiziran prevoz do KA !

Podeli:

Več o tem

na linku zavoda za transfuzijo: ZTM


Podeli:

RK Cerknica za dohodnino

Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

OZRK Cerknica